Od 1992 roku firma SYLWEX świadczy szeroką gamę usług internetowych, informatycznych, medialnych - zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.
W 1995 roku świadczyła usługi Informatyczne oraz sprawowała opiekę techniczną dla KCD TYMBARK. W ramach tej współpracy wykonano całą infrastrukturę sieciową opartą wtedy na okablowaniu koncentrycznym oraz światłowodowym. Również zbudowano infrastrukturę telefoniczną.
1999 roku rozpoczęto projekt budowy sieci miejskiej mającej na celu udostępnienie Internetu mieszkańcom powiatu Chrzanowskiego. Sieć oparta w większości o połączenie bezprzewodowe dała dużej grupie mieszkańców swobodny dostęp do zasobów sieci WEB. Do 2006 r posiadała blisko 1000 abonentów. W 2006 roku sieć została sprzedana firmie HYPERION SA.
Od 2004 roku zostały wprowadzone usługi streamingu wideo. W ramach tego projektu były realizowane pierwsze w Polsce transmisje na żywo z plenerowych imprez sportowych.
W 2005 r powstała telewizja Internetowa TvLive.pl.
W latach 2007-2008 firma SYLWEX zbudowała telewizje SUPER-NOWA.TV dla portalu i gazety wydawanej w Bielsku-Białej super-nowa.pl. Świadczyła tam również usługi administracji infrastruktury informatycznej oraz realizowała transmisje na żywo.
W 2008 roku została zbudowana Telewizja Internetowa dla miasta Trzebinia dostępna pod adresem tvt1.pl.

Równolegle z powyższymi działaniami prowadzone są usługi automatyki domowej i systemów zabezpieczę. Instalujemy alarmy, monitoring wizyjny, anteny sat i dvb-t oraz automatykę domowa.


Podążając za rozwojem technicznym i zwiększającymi się wymaganiami Klientów, cały czas rozszerzamy naszą ofertę.
Świadczymy usługi dla klientów z całej Polski ale przede wszystkim są to firmy i osoby prywatne zlokalizowane w rejonie powiatu Chrzanowskiego tj. Trzebinia, Chrzanów, Libiąż, Alwernia.