Transmisje na żywo w Internecie

Powszechna dostępność komputerów o relatywnie dużej mocy obliczeniowej oraz powoli, lecz stale wzrastająca prędkość komunikacji w globalnej Sieci pozwoliły na urzeczywistnienie nierealnych niegdyś planów wprowadzenia do Internetu mediów strumieniowych.

Dynamiczny rozwój Internetu dostarczył entuzjastom globalnej Sieci niejedną niespodziankę - obecnie ujawnia się zaskakujący trend: radio i telewizja migrują w kierunku Internetu. Już od jakiegoś czasu w Sieci dostępne są stacje radiowe, a standardem stało się prezentowanie przez poważniejsze serwisy informacyjne wybranych informacji o wydarzeniach na świecie w formie strumieni audio i wideo, podobnie jak internetowe transmisje na żywo z koncertów i ważnych uroczystości.
Obecne możliwości techniczne pozwalają realizować przekaz wideo na żywo z wielu imprez na których nie można liczyć na telewizje nadające naziemnie lub satelitarnie. Internet dzięki swojej dostępności a również braku ograniczenia terytorialnego otwiera ogromne możliwości przed organizatorami imprez o wysoce sprecyzowanej tematyce. Popularne telewizje są zorientowane na imprezy którymi mogą zainteresować „wszystkich” na stosunkowo małym obszarze (telewizje lokalne). Natomiast transmisje Internetowe mogą oglądać osoby zainteresowane danym tematem bez jakichkolwiek ograniczeń terytorialnych.

Telewizja TvLive.pl prowadzona przez firmę SYLWEX posiada możliwości produkcji transmisji. Państwa impreza może być przekazywana przez kilka kamer z operatorami lub sterowanymi zdalnie. Można zaaranżować studio w którym spotykać będziemy ciekawe osoby które swoimi wypowiedziami w znacznym stopniu wzbogacą przekaz. Materiał filmowy zarejestrowany podczas transmisji pozostaje na stronie dostępny zaraz po zakończeniu transmisji. Z powstałego materiału możemy wyprodukować materiały na płytach DVD.